همکاری های حوزه و آموزش و پرورش

حجت الاسلام ملکی در هفتمین همایش سالانه همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش در مدرسه دارالشفای قم گفت: با راه اندازی ستاد همکاری ها از سال 91 با تلاش  و حمایت های انجام گرفته به درجات بالایی از همکاری و تعامل این دو مجموعه ارزشمند رسیده ایم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، وی با بیان اینکه همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش امروز به مرحله ثبات رسیده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم هرچه بیشتر و بهتر آثار و برکات این اقدام ارزشمند را در جامعه مشاهده کنیم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اسناد بالادستی در نظام آموزش و پرورش کشور، وظیفه و تکلیف همه متولیان و صاحبنظران در این عرصه را سنگین عنوان کرد و افزود : بر اساس بررسی های بعمل آمده، بیش از نیمی از سیاست های کلی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری به صورت مستقیم یا غیرمستقیم ظرفیت تعامل و همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش را دارد.

وی با بیان اینکه برای هرچه پررنگ تر کردن نقش نیروی انسانی عنوان همایش امسال را «تحول بنیادین، نیروی انسانی، تربیت اسلامی قرار داده ایم» اظهار داشت: همواره در سالهای گذشته تلاش کرده ایم به سمت و سوی تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در عرصه تعلیم و تربیت گام برداریم.

حجت الاسلام ملکی منابع انسانی و محتوای آموزشی را دو رکن اساسی در تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش دانست و گفت: باید بیشترین توان و ظرفیت ها را برای رشد و تعالی در این عرصه ها به کار بگیریم.

وی در ادامه افزود: بیشترین فعالیت ها در ستاد همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش در زمینه پرورشی و تبلیغی بوده است که در همین راستا در سال گذشته بیش از 108 هزار روحانی و مبلغ در مراکز آموزشی سراسر کشور حضور داشته اند.

دبیر ستاد همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش گفت: بیش از 52 میلیون دانش آموزش در برنامه های پرورشی و تربیتی این ستاد حضور یافته و بیش از 104 هزار کلاس احکام، عقاید و اخلاق برگزار شده و حدود 330 هزار دانش آموز در این کلاس ها از برنامه های دینی بهره مند شده اند.

وی همچنین تصریح کرد: برگزاری بیش از 43 هزار جلسه پرسش و پاسخ، ارایه مشاوره مذهبی به بیش از 710 هزار دانش آموز، شرکت روحانیون در حدود 45 هزار جلسه اولیا دانش آموزان و حضور روحانیون و مبلغان در اردوهای دانش آموزی از دیگر برنامه های تبلیغی و پرورشی در ستاد بوده است.

حجت الاسلام ملکی در پایان ابراز امیدواری کرد که با تعامل دو نهاد اثرگذار حوزه های علمیه و آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت فرزندان و آینده سازان ایران اسلامی گام های مثبت و موثری برداشته شود.(پورتال وزارت آموزش وپرورش)

 

/ 0 نظر / 16 بازدید