بازگشایی مدارس

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه فعالیت مدارس به طور رسمی برای کلاس اولی‌ها از 31 شهریور همزمان با جشن شکوفه‌ها آغاز می‌شود، گفت:مقرر شده تعدادی از کتب دانش‌آموزان این پایه در همان روز اول بین آنها توزیع شود.

به گزارش معاونت آموزش ابتدایی، سرکار خانم قربان درباره زمان بازگشایی مدارس و جشن شکوفه‌ها افزود:این مراسم روز یکشنبه (31 شهریور ماه)برای دانش‌آموزان کلاس اول ابتدایی برگزار می‌شود و همزمان با آن جشن غنچه‌ها نیز برای نوآموزان پیش‌دبستانی در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی افزود:تاکید بر این است که مراسم بازگشایی مدارس برای مهر 92 و جشن شکوفه‌ها در مدارس قرآنی برگزار شود و به همه استان‌ها ابلاغ شده جشن شکوفه‌ها در فضای کاملا شاداب برگزار شود.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد:با توجه به اینکه طی سه سال گذشته هر ساله حدود 100 هزار نفر به تعداد دانش‌آموزان ابتدایی اضافه می‌شد، امسال نیز پیش‌بینی می‌کنیم بیش از 100 هزار نفر به تعداد دانش‌آموزان کلاس اول اضافه شود و امسال حدود هفت میلیون دانش‌آموز در مدارس ابتدایی سراسر کشور تحصیل خواهند کرد.

به گفته معاون آموزش ابتدایی، با توجه به استقرار ساختار 3-3-6 و بر اساس برنامه‌ریزی که در سند تحول صورت گرفته و نظام آموزشی به چهار دوره سه ساله تقسیم‌بندی شده است، امسال در 20 درصد از مدارس ابتدایی کشور طرح 3-3 اجرا خواهد شد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد:بهسازی و نوسازی فضای آموزشی مدارس یکی از مهم‌ترین اقدامات مدارس ابتدایی است و باید این فضاها از لحاظ بصری به گونه‌ای باشد که دانش‌آموزان در روز اول حضورشان در مدرسه بتوانند با محیط مدرسه ارتباط مناسبی برقرار کنند، این در حالیست که معلمان نیز آماده استقبال از دانش‌آموزان هستند.

وی ادامه داد: بر همین اساس نظافت عمومی محیط های آموزشی، رنگ‌آمیزی راهروها، کلاس‌ها و محیط‌های آموزشی، ساماندهی فضاهای کلاس، تعمیر و بازسازی وسایل گرمایشی و سرمایشی و بازبینی و بهسازی میزها و نیمکت‌ها از جمله برنامه‌هایی است که باید برای آغاز سال تحصیلی در دستور کار مدارس قرار بگیرد.

سرکار خانم قربان تاکید کرد: با توجه به اینکه آبخوری‌ها و سرویس‌های بهداشتی جزو دغدغه‌های دانش‌آموزان و خانواده‌هاست، باید نسبت به جداسازی آبخوری از سرویس‌های بهداشتی اقدام شود و تمامی سرویس‌های بهداشتی مجهز به مخزن مایع شست‌وشو باشد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: همچنین تجهیزات آموزشی مدارس نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد تا در صورت نیاز به تعویض و یا تعمیر، اقدامات لازم انجام شود، چرا که تجهیزات آموزشی یکی از مهم‌ترین عناصر اصلی فرآیند یاددهی و یادگیری است، بنابراین باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه نیروی انسانی یکی از مهم‌ترین عناصر تاثیرگذار در راس آموزش است، خاطر نشان کرد:تمامی معلمان ابتدایی به ویژه برای پایه‌هایی که کتاب‌های جدیدالتالیف دارند، باید آموزش‌های لازم را گذرانده باشند تا با آمادگی کامل مهر ماه 92 را آغاز کنیم.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد:31 شهریور ماه جشن شکوفه‌ها ویژه دانش‌آموزان اول ابتدایی و جشن غنچه‌ها برای نوآموزان پیش‌دبستانی برگزار و از اول مهرماه همه دانش‌آموزان در مدارس حضور خواهند داشت.(سایت وزارت )

/ 0 نظر / 35 بازدید