عناوین کتاب‌های جدیدالتألیف پایه سوم و هفتم اعلام شد

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش با اعلام عناوین کتاب‌های جدیدالتألیف پایه سوم و هفتم، گفت: کتاب‌های تاریخ، جغرافیا و اجتماعی تلفیق شده است و تحت عنوان مطالعات اجتماعی ارائه می‌شود.

 

به گزارش مهر، سید احمد حسینی درباره تغییرات کتاب های جدیدالتالیف پایه سوم ابتدایی، اظهار داشت: در این پایه تمام کتاب ها تغییر کرده و با عناوین ریاضی، فارسی روخوانی، فارسی نوشتاری، علوم قرآن، هنر و هدیه آسمانی ارائه می شود و کتاب مطالعات اجتماعی، عنوان جدید کتاب پایه سوم است که شامل تاریخ، جغرافیا و مدنی است.

وی با بیان اینکه «تربیت بدنی» یکی دیگر از کتاب های این پایه است که برای معلمان تألیف شده است، افزود: کتاب قرآن و دینی دانش آموزان در این پایه نیز تلفیق شده است.

حسینی درباره عناوین کتاب های پایه هفتم (اول «متوسطه اول») گفت: دانش آموزان از مهر امسال در این پایه کتاب های قرآن، پیام های آسمانی، فارسی، عربی، انگلیسی، علوم، ریاضی، کار و فناوری، هنر، تفکر، سبک زندگی و مطالعات اجتماعی را خواهند داشت.

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: در پایه هفتم نیز کتاب تاریخ، جغرافیا و اجتماعی با هم تلفیق شده و تحت عنوان «مطالعات اجتماعی» به دانش آموزان ارائه می شود.

وی تصریح کرد: کتاب تربیت بدنی و سلامت نیز که برای این پایه تالیف شده، ویژه معلمان است که با استفاده از مطالب این کتاب، تربیت بدنی را برای دانش آموزان تدریس خواهند کرد؛ همچنین کتاب کار انگلیسی نیز در کنار زبان انگلیسی برای این دانش آموزان ارائه خواهد شد.

حسینی گفت: برای برخی از دروس این دو پایه نیز کتاب های گویا در نظر گرفته شده است، از جمله در دروس انگلیسی، عربی، قرآن و پیام های آسمانی دانش آموزان کتاب های گویا خواهند داشت که پس از نهایی شدن، جزئیات آن اعلام خواهد شد.

(جام جم آنلاین)

/ 0 نظر / 16 بازدید