تبریک روز معلم به همکاران

به نام او که خواندن ونوشتن را آموخت

مدیران محترم ،،معاونینارجمند، معلمان گرامی و کلیه دست اندرکاران عرصه تعلیم وتربیت

با سلام وآرزوی بهترین ها برای شما

آن روز که خداوند نادانسته هارا به انسان آموخت وبه برکت آموخته ها اورا برکشید وفرشتگان، در بهتی سنگین به تماشای دانش آموز بزرگ هستی ایستادند ، همگان حتی خود انسان دریافت که همه شرافت ها و عظمت ها ره آورد آموختن است و خوبتر اندوختن ودر شعله آموختن ها سوختن ، آن روز معلوم شد که نیلوفر وجود انسان دور ساقه علم می پیچد و تا پشت بام آسمان، قامت می کشد.

آن روز معلوم شد خدا معلم است، هستی ، کلاس ، انسان، دانش آموز و هرآن که نمی آموزد از سفر آسمان باز مانده و در کوچه های تنگ خاک گم شده است .

مدرسه ، بهشت معرفت و محبت ، سکوی پرواز به سمت روشن فردا وقطعه کوچکی از آسمان  است که خداوند به زمین بخشیده است ومعلم راخلیفه خود قرارداده است .

معلم گلی است که عطر وجودش نسل های پسین را لذت و آرامش می بخشد وزیر آفتاب مهربان مدرسه ، شکفتن وبالیدن را آغاز می کند . معلم معمار شخصیت ، ناخدای روح وروان دانش آموز و باغبان بزرگ فردا می باشد.

معلمان دلسوز ، مربیان درد آشنا ، مدیران شایسته ، کارمندان صبور وصادق مدارس ، همه و همه مجموعه ای هستند که پیش پای نسل نوپا ،جاده های آگاهی و پاکی را می گشایند و روزنه های تباهی وسیاهی را به روی قلب ها می بندند تا بیگانه ، قلمرو قلب ونسل دانش آموز را در سیطره و سلطه خویش نیاورد .

اینجانب حلول ماه رجب ،ماه خدا ،ماه رحمت الهی و میلاد خجسته امام محمد باقر (ع) وروز معلم که به نام ویاد استاد شهیر وشهید آیت الله مطهری تبرک یافته است واین ایام خجسته که به حق در پاسداشت زحمات مربیان تعلیم وتربیت نام گذاری شده است صمیمانه به همه دست اندر کاران تعلیم وتربیت تبریک عرض می کنم و با دیگر دانش آموختگان می گوییم :

سلام بر شما که  شمیم واژه های سخت کوشی کاشتید تا سعادت و سرافرازی درو کنید، سلام برشما که اراده و اندیشه افشاندید تا ابتکار و خلاقیت به دست آورید،  سلام بر شما که جوانی خویش را به علم ، اراده ، ایمان ، ابتکار و زیور اخلاق آراستید تا جامعه را به حضور فرهیختگان زینت بخشید ، سعادت و سلامتی شمارا از درگاه باریتعالی آرزومندم .

 

 وزیریان مدیر مجتمع آموزشی دانشگاه صنعتی اصفهان

 

/ 0 نظر / 323 بازدید