گلیدتحول در آموزش و پرورش در دست مدیران مدارس است


وزیرآموزش وپرورش درهشتصد وهشتادوهشتمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به نقش مهم مدیران آموزشی گفت: «کلید تحول در آموزش وپرورش در دست مدیران مدارس است»

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، دکتر علی اصغر فانی با تبیین شش رکن اساسی  آموزش وپرورش افزود : استفاده از مدیران  باتجربه و متخصص و تحول گرا مدارس را متحول می کند.

وی ایجاد نظام ارزیابی مدیران و توجه به کیفیت خروجی مدرسه را یکی از گام های اساسی در ایجاد تحول برشمرد و اضافه کرد : چگونه است که برخی مدارس علی رغم دریافت حق ثبت نام، افراد برای ورود بر یکدیگر سبقت می گیرند، در صورتی که  برخی مدارس بدون شهریه با استقبال چندانی مواجه نمی شوند ؟

وزیر آموزش وپرورش، آموزش مدیریت علمی به مدیران مدارس را امری ضروری برشمرد و تصریح کرد : 105 هزار مدیر مدرسه  داریم که با لحاظ کردن یک معاون برای هر مدرسه  210 هزار مدیر آموزشی می شود و آموزش آنان قطعا مدرسه را نیز متحول خواهد کرد .

وی آموزش مدیران را نیازمند تصویب قانون در شورای عالی دانست تا با یافتن وجهه قانونی، همه مدیران  آموزشی بتوانند دوره خاصی را بگذرانند و دستخوش سلیقه مسئولان نشوند.

دکتر فانی با تاکید بر ضرورت تدوین شاخص هایی استاندارد  برای تراکم کلاس،سرانه فضا، هوشمندسازی، نحوه ارزشیابی، تنبیه و تشویق کارکنان، ابزار آموزشی و کمک آموزشی اضافه کرد : مدارس بالای 300 دانش آموز کارآیی پرورشی چندانی ندارند، اگرمی خواهیم فعالیت های پرورشی راندمان مناسبی داشته باشند نباید جمعیت دانش آموزی در مدارس ابتدایی  بیش از 150نفر، راهنمایی  بیش از250 نفرو متوسطه بیش از 300 نفر باشد .

وی با اشاره به ضرورت توزیع بودجه  با توجه به عواملی چون محرومیت، دوری راه، فضا، جمعیت و... افزود: باید شاخص هایی تعریف شود  که مردم مفهوم اعتدال، تدبیر و امید را بیشتر لمس کنند(medu.ir)

/ 0 نظر / 20 بازدید